GİRİŞ YAP
Email veya Kullanıcı Adı
Şifre
ŞİFRE HATIRLATMA

KUMESTENAL.com'a üye olduğunuz eposta adresinizi giriniz. Bu e-posta adresine şifre sıfırlama linki göndereceğiz.

Email adresiniz

Önceki İlan Sonraki İlan

60 GÜNLÜK BRONZ HİNDİ İstediğiniz adette alabilirsiniz.....

Murat Direk
İstanbul / Silivri
Fiyatı
:  60 TL
Cinsi
:   Hindi
Yaşı
:  0-3 Aylık
Toplu Satış
:  Evet
Kimden
:  Sahibinden
Durum
:   Satılık
İlan No
:  2556
Yayın Süresi
:  Son 1 Ay 20 Gün Kaldı
Üyelik Tarihi : 09 Haziran 2021
Beysolucan
Aktif İlanları : 5 adet
İlan Sahibini İncele
0534 349 8331
Mesaj için müsait ( çevrimiçi)
Whatsapp’dan mesaj at
Bu ilan Whatsapp'dan aldı
Bu ilan 1 ay önce yayınlandı.
Bu ilan görüntülendi.

60 GÜNLÜK AMERIKAN BRONZ HİNDİ 
İstediğiniz adette alabilirsiniz, 
Ayrıca Tavuk ve Kaz Kuluçkalık yumurtalar ve civcivlerimiz de mevcuttur. 
BRONZ HİNDİ ırkının en büyük özelliği geniş göğüslü olmasıdır.6.ayın sonunda erkekler 11-12 kg dişiler 8-9 kg canlı ağırlığa ulaşır. NİÇİN HİNDİ ÜRETİMİ Eti daha ucuza mal edilir.1.5-2 aylık olduktan sonra meraya çıkabilir her türlü ot ve böcekle beslenebilir.Kanatlı etinin en kaliteli kısmı olan göğüs ve butlardaki et miktarı diğer kanatlılardan daha fazladır.Hindi kümes hayvanları içerisinde yemi ete çevirme yönüyle birinci durumdadır.Eti lezzetli kolestrol oranı düşüktür.Hindi gelecek yıllarda kırmızı ete en büyük alternatif olacaktır. 

Hindi  palazı 1,5-2  aylık olduktan sonra meraya çıkabilir. Palaz geliştikten  ve hindi olduktan sonra dahi merada ne kadar yayılırsa yayılsın hindilere akşamları mutlaka yem takviyesi yapılmalıdır. özellikle hindiler   arazide besleniyorsa hindilerin su kaynağı tahlil edilmeli, temiz su olduğu anlaşıldıktan sonra hayvanın su ihtiyacı bu suyla karşılanmalıdır. Hindi palazının ilk 2 aylık döneminde mutlaka hindi palaz yemiyle beslenmelidir. Çünkü palazların bu dönemde vücut gelişmesi  çok hızlıdır, hayvanın iskelet sistemini geliştirdikten sonra et düzmeye başlar.

Palaz yemi yedirildikten sonra fabrika yemine devam edilmesi tavsiye edilir. Durumu müsait olmayan veyahut ta    yem giderini  azaltmak isteyen çiftçiye şu rasyonu verebiliriz. 1 kg mısıra 1 kg buğday katılır, normal yemin içerisine yarı yarıya katarak verilebilir,  ve yahut ta meradan sonra sadece mısır, buğday kırmasıyla hindiler besiye çekilir, hindiler hem kilo  alır, hem de etin randımanı yüksek olur.

Kesime  15-20 gün kala  hindiler  kapalı yere alınarak  kesif yemle beslenmelidir. Bu dönemde hayvanlara  kırdırılmış mısırda verilebilir. Bu yemler hindilerin  semirmesini ve   etin kalitesini  artırır, kesimde hindi etinin  sarımtırak beyaz olmasını  sağlar. Ayrıca NEWCASTLE denilen soğuk yalancı veba aşını mutlaka bizden teslim aldıktan sonra 1 hafta içinde hindilere uygulayalım 45 gün sonra 1 kez daha uyguluyalım ki bu bir önlemdir HİNDİLER de zehirlenme vakalarını önleyebilme adına hindilere ayda iki kez ayran içirelim ki zehirlenmeyi önleyelim bunun yanı sıra ilk 25 gün bakımına çok dikkat edelim ki zayiat vermeyelim ayda 1 kez mecburi degil ama vitamin desteği verelim ilk 25 gün mutlaka gece gündüz ışıklandırmaya dikkat edelim.

İLANI ŞİKAYET ET / HATA BİLDİR
60 GÜNLÜK BRONZ HİNDİ İstediğiniz adette alabilirsiniz..... #2556
Murat Direk
Maksimum 2000 Karakter Sınır
Gönder

MESAJ GÖNDER

{{ username }} kullanıcısına mesaj gönderiyorsunuz