GİRİŞ YAP
Email veya Kullanıcı Adı
Şifre
ŞİFRE YENİLEME

Üye olduğunuz email adresini ya da Cep Telefon numaranızı aşağıdan seçin ve girin. Bağlı olduğunuz email ya da Telefona şifre sıfırlama linki göndereceğiz.

Email Adresi ile
SMS İle

BU IRKIN SİTEMİZDEKİ EN YENİ EKLENMİŞ İLANLARINA BİR BAKIN

LOHMAN BROWN

Yaşı
:  3-6 Aylık
Toplu Satış
:  Evet
Kimden
:  Sahibinden
Teklif
:   1 TL
İlan No
:  2599
İlan Tarihi
:  04 Temmuz 2021


BU İLAN YAYINDAN KALKMIŞTIR

Bu ilan 1 yıl önce yayınlandı.
Bu ilan görüntülendi.

 LOHMAN-BROWN

 

       Salma tavukçuluk' ta tavuk besleyicileri ve yeni girişimci müşterilerimiz genellikle aldıkları yarka'ların uzun süre ve yüksek verimde yumurta yapmalarını aynı zamanda da az yem tüketmelerini hedeflerken elde ettikleri yumurta kalitesinin de nitelikli ve büyük boy olmasını isterler.

 

       Lohman Brown yarkaları ülkemizde gezen tavuk sektöründe tercih edilen bir ırktır. Daha verimli bir ırk elde etmek amacıyla farklı ırkların eşleştirilmesi sonucu hibrit bir cins ortaya çıkmıştır. Sarı renkli, soğuk havalardan etkilenmeyen, sıcak bölgelere dayanıksız, yılda ortalama 300-320 adet yumurtlamayla verimi yüksek, yumurta rengi kızıl kahve, yumurta boyu L ,ortalama yumurta ağırlığı 68-72 gr arasında , ortalama tavuk ağırlıkları 2-2,5 kg. olan, genellikle salma tavukçuluk ta 2 yıl ömrü bulunan Alman ırkıdır. 

 

    Özellikleri bakımından yumurtaya elverişli ırklar arasında en üst sıralarda yer alır. Ömürleri yaşam kalitesi ve yaşadıkları yere göre göstermektedir. Diğer yumurta ırklarıyla kıyaslandığında kümeslerine alışmaları biraz zor olmakla birlikte alıştıktan sonra uyumlu oldukları gözlenebilir. Zaman zaman birkaç Lohman Brown ‘ın aynı folluğu kullandığı ya da folluk dışına yumurtladıkları da görülebilir. Yumurtlama süreçleri sona erdiğinde kesilerek doğal - gezen tavuk eti olarak da gelir elde edilebilir.

 

       18-19. haftada ilk kılavuzlarını vermeye başlarlar. Kümes ısı ve ışıklandırmasının yanı sıra özel koşullar ile düzenli aşılar sayesinde yumurta veriminin maksimum düzeyde tutulması sağlanabilir. Günlük ortalama 100 gr. yem tüketirler.

 

       

      BALKÜMES ailesi olarak tüm müşteri ve üreticilerimize hayırlı bereketli ve bol kazançlar dileriz.

      Daha geniş, detaylı ve sektörümüze özel bilgi edinmek isteyen siz değerli müşteri ve üreticilerimizin linki tıklamaları menfaatlerine olacaktır !!!.

www.balkumes.com.tr

0 542 390 20 80

 

YAYINDAKİ YENİ EKLENMİŞ DİĞER KATEGORİ İLANLARI​

Yukarı
İLANI ŞİKAYET ET / HATA BİLDİR
LOHMAN BROWN #2599
Maksimum 2000 Karakter Sınır
Gönder